Predohrávané 29. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

07.10.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Góly: 44. Slovák (Holečko, Bambúch), 52. Marcel Haščák (Buc, Jarolín), 61. A. Lapšanský (A. Kroták) - 10. Zálešák (J. Mikúš, M. Ivičič), 16. Kutálek (T. Višňovský)
Rozhodcovia: Krist - Mullner, Šefčík
vylúčení: 5:3
striedanie: bez zmien
1202 divákov.

zostavy:
HK Aquacity ŠKP Poprad:
Šimonovič – Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malinský, Procházka, Bambúch, Bakoš - Kroták, Lapšanský, Kolusz - Haščák, Jarolín, Buc - Holečko, Šechný, Slovák - Bartánus, Martin Segľa
HK 36 Skalica:
Ondrejka – Grundling, M. Ivičič, Jendek, Ďurák, Škadra, Šille, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, Mikúš - Kocák, Školiak, Šátek - Višňovský, Kutálek, Pašek - Horský, Novák

Už v 3. minúte ušiel domácej obrane Pašek, Šimonovičovu bránku však prestrelil. O minútu neskôr sa domáci radovali z úvodného gólu, no puk padol za chrbát Ondrejku až po prerušení hry. Krátko nato sa v obrannom pásme zmocnil puku Kroták, prešiel cez troch hráčov a pred Ondrejkom posunul Koluszovi, ale jeho pokus skalický brankár kryl. Hostia sa ujali vedenia v 10. minúte po góle Zálešáka, ktorý si počkal, kým si Šimonovič ľahne na ľad a zasunul do poloprázdnej bránky. Svoj náskok zvýšili v 16. minúte keď sa po hrubej chybe Procházku dostal puk ku Kutálekovi a ten nemal problém skórovať puk do prázdnej bránky. V druhej tretine zatlačili aktívni Popradčania hostí do defenzívy a snažili sa o návrat do zápasu. V 29. minúte Lapšanský vysunul prihrávkou cez dvoch obrancov Krotáka, jeho nájazd bol neúspešný, keď puk len preletel ponad Ondrejku. Štyri minúty pred sirénou mal smolu na hokejke Lapšanský, ktorý nedokázal streliť gól ani do poloprázdnej bránky. Aktivita domácich pokračovala aj v tretej časti, čoho výsledkom bol kontaktný gól Slováka. V 52. minúte bolo vyrovnané, keď po nacvičenej akcii druhej formácie Poprad vyrovnal strelou do pravého horného rohu Haščák. Zázračný obrat Popradu dokonal v 23. sekunde predĺženia Kroták.

Tibor Turan, tréner Popradu: "Od začiatku sme videli veľmi dobrý hokej z oboch strán. My sme z nepochopiteľných príčin urobili dve individuálne chyby a Skalicu sme poslali do vedenia. Od druhej tretiny sme zmenili útočný herný systém, čo nám prinieslo ovocie, ale nie také aké sme si predstavovali. Vytvorili sme si tlak ale zase bez gólov. Tie sa nám podarilo streliť až v tretej tretine a v predĺžení. Chlapci si za svoju bojovnosť a drinu víťazstvo zaslúžili. "
Peter Oremus, tréner Skalice: "Náš vstup do zápasu bol presne taký ako sme si predstavovali. Boli sme aktívni v streľbe aj v korčuľovaní a po prvej tretine bolo 2:0. V druhej však trošku prišlo herné uspokojenie, ale aj tak sme tlaku Popradu odolali. V tretej tretine sme však dve individuálne chyby rozhodli, že sa predlžovalo a v predĺžení vyhral Poprad. "

HC´05 Banská Bystrica - SkiPark MHK Kežmarok 9:2 (3:0, 1:2, 5:0)
Góly: 5. Jánoš (Biro, Ľ. Sabol), 6. Dian (Štolc), 13. Dian (Češík, Tomaška), 39. Igor Majeský (Ľ. Sabol), 41. Pardavý (Bulík), 45. Ľ. Sabol (V. Vlk, Igor Majeský), 47. Ľ. Sabol (Dian, Igor Majeský), 50. Bulík (Tománek), 58. Brumerčík (Mrena, Češík) - 29. Marcinko (Bartečko), 35. Bartečko (Drotár, Škovira)
Vylúčení: 7:9
presilovky: 4:1
rozhodovali: Krpelec - Mášik, Stano
1500 divákov

B. Bystrica: I. Petrík (50. Stieranka) - P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Tomaška, Rimmel, Brumerčík, Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Dian, Štolc, Škvaridlo - J. Babic, Češík, Paľov
Kežmarok: Budai (13. Klempa) - Marcinko, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, J. Hrubý, M. Žemba - Škovira, Bartečko, Schneider - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Čížek, Pavličko, Fedor - Svitana, Slaninák, Havíra

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)
Góly: 3. B. Pohanka (Kovář, Kumstát), 22. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 26. Richard Huna (D. Rehák), 27. Vaškovič (J. Cibuľa, Halaj), 32. Kriška (Róbert Huna), 48. Richard Huna (M. Varga, Róbert Huna), 55. Kumstát, 60. Tomášek (B. Pohanka) - 52. Dubec (J. Čierny, Juraško)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kuric (L. Mikuláš) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: Kubuš - Tornay, M. Grečko
1480 divákov

L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek - Durdiak
Zvolen: J. Laco (27. Bielik) - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Valach, J. Malinský, Kolafa, Cebák - Lelkeš, Lipiansky, T. Tatar - Hvila, Klouda, Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - J. Čierny, Dubec, Jurík - J. Markovič

MsHK Garmin Žilina - HK Ardo Nitra 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Góly: 11. Škoda (R. Stantien, M. Kokavec), 16. Horák (R. Krajčí, R. Stantien), 32. R. Krajčí (R. Stantien, Turoň), 33. I. Droppa (Koložváry), 39. Koložváry (M. Kokavec) - 60. H. Ručkay (Čunderlík, Čaládi)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Henrich Ručkay na 10 min za napadnutie zozadu, Poljaček 5 +20 min za napadnutie zozadu
rozhodovali: Valachovič - Gašparík, Valach
1137 divákov

Žilina: Ševela - Horák, Javín, Hriňa, I. Droppa, Turoň, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - Pokrivčák, Škoda, V. Baláž - Sekáč, Hájnik, Brandis
Nitra: Falta - Hranáč, Kudrna, Halász, M. Výborný, M. Školiak, T. Sedlák, Zajac, Poláček - Rumpel, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, H. Hronský - Čaládi, Poljaček, H. Ručkay - Ecker, Čunderlík, Mach

MHC Martin - Dukla Trenčín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly: 21. L. Říha (Vantroba, M. Macho), 28. Appel (L. Říha), 30. I. Dornič (M. Beran, Török) - 4. T. Radulay (Marek Haščák)
Vylúčení: 5:7, naviac: 9. Kútny na 10 min za nešportové správanie, 27. Paroulek (obaja Trenčín) na 10 min za nešportové správani
rozhodovali: Ország - Orolin, Gajan
2800 divákov

Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, J. Polák, Babka, Drgoň, I. Ďatelinka - Appel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Mahdalík, Marek Hovorka
Trenčín: Kováč - Fatyka, V. Urban, Homer, Křetinský, P. Mikuš, Gábriš, Bobček, J. Mikuš - S. Saliji, Valčák, Paroulek - Nedorost, M. Trochta, V. Nemec - T. Radulay, Marek Haščák, Kútny - Lelenas, Kóňa, O. Ďuriš

HC Košice - Slovan Bratislava 5:4 po predĺž. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 14. Šimurda (Jenčík, Ščurko), 30. Kmiť (Špelda), 41. J. Faith (P. Bartoš, Gajdoš), 55. Húževka (Špelda, Kmiť), 61. P. Bartoš - 12. Vaic (Döme), 31. Lažo (Sersen, Vaic), 47. J. Kováčik ( Kukumberg, Uram), 54. Lažo
Vylúčení: 4:5 na 2 min
oslabenia: 0:1
rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Horínek
8347 divákov

Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Ščurko, Jenčík
Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, Devečka, Sersen, Hančák, J. Kováčik, Huba, Petré - Liščák, Hreus, Hujsa - Döme, Vaic, Lažo - Kropáč, Kukumberg, Uram - A. Bezák, Baček, Gráčik